VIDEO: Severný obchvat Prešova by mal byť v plnom profile. Pozrite si jeho trasu!

Všetko naznačuje tomu, že aj II. etapa výstavby severného obchvatu krajského mesta Prešov by sa mala stavať v plnom profile. Cesta teda bude štvorprúdová a nie dvojprúdová, ako hrozilo. Rýchlostná cesta R4 by tak mala byť v plnom profile celá, podobne ako Prešovská časť dialnice D1. Pri všetkých týchto úsekoch sa diskutovalo o možnom polovičnom profile.

09.03.2019 12:00
debata (19)

VIDEO: Pozrite si vo videu najnovšie zábery priamo z výstavby diaľnice D1 pri Prešove a tiež vizualizácie rýchlostnej cesty R4, ktorá dokončí obchvat Prešova.

Video

Ministerstvo dopravy sa vyjadrilo, že Národná diaľničná spoločnosť (NDS) sa prikláňa k názoru, že vzhľadom na výsledky aktualizovaného dopravného modelu by mala byť II. etapa realizovaná v plnom profile.

Čo sa týka II. etapy výstavby severného obchvatu, predpoklad spustenia verejného obstarávania na zhotoviteľa stavbných prác je v 1. polroku 2020. Ak by padlo rozhodnutie o pokračovaní v plnom profile, verejné obstarávanie by sa mohlo začať ešte v roku 2019.

Prvá etapa vznikne v plnom profile. Súťaž prebieha od decebra minulého roka a podľa plánov mala byť ukončená v druhom polroku minulého roka. Výstavba 4,3 kilometra dlhého úseku s 1 155 metrov dlhým tunelom Bikoš aktuálne stále prebieha.

V plnom prúde je zatiaľ len výstvavba južného obchvatu Prešova po dialnici D1. NDS uviedla, že zhotoviteľ úseku D1 Prešov západ – Prešov juh postupuje s prácami podľa schváleného harmonogramu, vrátane prác na tuneli. Počas zimných mesiacov nedošlo k útlmu prác. Aktuálne prebiehajú práce na oporných a zárubných múroch, na väčšine mostov sú vybudované piliere a opory a pracuje sa na budovaní nosných konštrukcií mostov. Zhotoviteľ stavby zatiaľ neavizoval predĺženie doby výstavby. Na základe zmluvy má byť stavba ukončená v júni 2021.

© Autorské práva vyhradené

19 debata chyba
Viac na túto tému: #výstavba diaľnic #diaľnica D1 #Obchvat Prešova #rýchlostná cesta R4