Ruský Suchoj Superjet 100 prišiel o jediného klienta z Európy

19.02.2019 10:17

Írska letecká spoločnosť CityJet prestala lietať s lietadlami Suchoj Superjet 100. Doteraz bola bola prvým a jediným európskym používateľom týchto ruských dopravných strojov.

V utorok o tom informoval ruský denník Vedomosti. Lietadlá zrejme skončiapredajom ruským aerolíniám Azimut.

Informácie o leteckej flotile na stránkach aeroliniek CityJet už neobsahujú zmienku, že firma používa sedem ruských lietadiel Superjet 100, ktoré kúpila na lízing v rokoch 2016 a 2017. Podľa informácií denníka by niektoré z vyradených lietadiel mohli predať ruským aerolinkám Azimut, ktoré sídlia v Rostove na Done.

Suchoj SuperJet 100
Suchoj SuperJet 100 Autor: Katsuhiko TOKUNAGA/DACT,INC/SUKHOI

Riaditeľ dopravnej divízie ruského producenta lietadiel Suchoj Alexandr Rubcov už v decembri uviedol, že CityJet možno lietadlá Superjet 100 prestane používať. Terajšie ukončenie prevádzky ruských lietadiel spoločnosťou CityJet Rubcov nepriamo potvrdil.

„Nevylučujeme, že ak nenájdeme iný variant, môžeme (s firmou CityJet) ukončiť našu spoluprácu,“ povedal Rubcov. „Vychádzame z toho, že máme iného európskeho klienta (slovinskú spoločnosť Adria Airways), ktorému sa v priebehu dvoch rokov chystáme dodať 15 lietadiel.“

Zmluvu s leteckým prepravcom CityJet podpísal Suchoj v roku 2015. Predpokladala dodávku 15 lietadiel Superjet 100 s opciou na obstaranie ďalších 16. Nakoniec ale CityJet prevzal iba sedem strojov, ktoré v poslednej dobe prenajímal aerolinkám Brussels Airlines.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rusko #aerolinky #Suchoj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku