V USA zvažujú rekordnú pokutu pre Facebook

19.01.2019 09:11

Americké dozorné orgány zvažujú, že uložia internetovej spoločnosti Facebook rekordnú pokutu za nedostatočnú ochranu osobných údajov.

Firma vraj porušila záväznú právnu dohodu uzavretú s vládou. V piatok o tom s odkazom na svoje zdroje napísal denník The Washington Post.

Federálna komisia pre obchod (FTC) Facebook prešetruje od minulého roka. Podľa denníka by prípadná pokuta bola výrazne vyššia ako 22,5 milióna dolárov, ktoré FTC v roku 2012 nariadila zaplatiť materskej spoločnosti Googlu Alphabet.

Facebook má za sebou náročný rok. V apríli vyšiel najavo škandál okolo masívneho úniku dát používateľov, ku ktorým neoprávnene získala prístup poradenská spoločnosť Cambridge Analytica. V októbri potom spoločnosť oznámila, že sa k údajom na 29 miliónoch jej používateľských kont dostali hackeri. V decembri priznala bezpečnostnú chybu, pre ktorú bolo v ohrození zhruba 6,8 milióna z celkového počtu viac ako dvoch miliárd užívateľov jej rovnomennej sociálnej siete.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#USA #facebook
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku