0

Počítače sa predávajú stále horšie, už siedmy rok za sebou

autor: 12.01.2019 09:33

Celosvetové dodávky osobných počítačov sa v minulom roku znížili o 1,3 percenta na 259,4 milióna prístrojov. Vykázali tak už siedmy celoročný pokles za sebou.

Vyplýva to z predbežných údajov, ktoré na svojich internetových stránkach zverejnila výskumná spoločnosť Gartner.

V samotnom štvrtom štvrťroku dodávky medziročne klesli o 4,3 percenta na 68,6 milióna prístrojov. V druhom i treťom štvrťroku pritom dodávky rástli, upozornila firma Gartner.

„Politická a ekonomická neistota v niektorých krajinách podkopala dopyt,“ uviedla analytička Mikako Kitagawaová zo spoločnosti Gartner. Dodala, že neistota zavládla aj medzi niektorými kupcami v Spojených štátoch, napríklad medzi malými a strednými podnikmi. Za celosvetovým poklesom dodávok počítačov však vlani podľa nej bol predovšetkým slabý dopyt zo strany spotrebiteľov.

Jednotkou na svetovom trhu s osobnými počítačmi sa vlani stala čínska spoločnosť Lenovo, ktorá podľa Gartneru zvýšila odbyt o takmer sedem percent na 58,5 milióna prístrojov. Predstihla tak amerického konkurenta HP, ktorého odbyt stúpol iba o dve percentá na 56,3 milióna prístrojov. Tretie miesto obsadila spoločnosť Dell nasledovaná firmou Apple.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #Apple #počítače #HP #Lenovo #Dell