Penta kupuje ďalšie lekárne, jej biznis s liekmi prekračuje miliardu eur

Česko-slovenská investičná skupina Penta Investments sa tesne pred koncom minulého roka dohodla na kúpe rumunskej siete lekární Belladonna. Transakciu v súčasnosti posudzuje tamojší protimonopolný úrad.

09.01.2019 08:00
debata (13)

Uviedol to web Euro.cz. Penta do lekární vstupuje prostredníctvom svojho reťazca Dr. Max. Hovorca Penty Ivo Mravinac nechcel na otázku ČTK transakciu komentovať. Penta už teraz v Rumunsku vlastní vyše 600 lekární a je jednotkou na tamojšom trhu.

Do reťazca Belladonna patrí 93 predajných miest, časť lekární ale pôsobí pod značkou Farmacia 1 pre nízkonákladový segment, a tie súčasťou akvizície podľa rumunských webov nie sú. Penta by tak mohla získať 40 až 50 lekární.

„Investičná stratégia Dr. Maxa sa nijako nezmenila, počítame s ďalšími akvizíciami na všetkých trhoch, kam Dr. Max vstúpil. K lekárenskej sieti Belladonna však zatiaľ nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ povedal webu Mravinac.

Dr. Max patrí k najväčším reťazcom v strednej a východnej Európe. Holding má lekárne na Slovensku, v Česku, v Poľsku, v Srbsku a Rumunsku, kde prevzala okrem iného sieť A & D Pharma. Celkový počet lekární Dr. Max v šiestich krajinách Európy sa pohybuje okolo 2000. Tržby celého holdingu prekročili v roku 2017 tretíkrát za sebou miliardu eur. Vlani Penta oznámila, že s lekárenskou sieťou Dr.Max chce vstúpiť na čínsky trh.

13 debata chyba
Viac na túto tému: #Penta #lieky #Dr.Max