Orange Slovensko mení šéfa. Lančariča strieda Federico Colom

Spoločnosť Orange Slovensko bude mať nového šéfa. Od 1. mája tohto roku sa ním stane Federico Colom, ktorý v súčasnosti pracuje ako viceprezident a riaditeľ pre finančný kontroling Orange Group v Paríži.

08.01.2019 14:00
debata (6)

Vo funkcii tak nahradí Pavla Lančariča, ktorý na poste generálneho riaditeľa pôsobil dvadsať rokov. Pavol Lančarič sa stane predsedom dozornej rady Orange Slovensko. Súčasný predseda dozornej rady Bruno Duthoit ukončí svoje pôsobenie v tejto funkcii, pričom zostáva členom dozornej rady Orange Slovensko.

„Novou úlohou Pavla Lančariča bude podporovať európsky tím pri riadení aktivít skupiny Orange v stredoeurópskom regióne vrátane Slovenska a zabezpečiť kontinuitu pri zdolávaní nadchádzajúcich výziev na telekomunikačnom trhu ako sú 5G, prémiový obsah, internet vecí (IoT), finančné služby alebo ICT,“ informoval manažér korporátnych vzťahov Orange Slovensko Tomáš Palovský.

Spoločnosť Orange Slovensko je telekomunikačnou spoločnosťou a najväčším mobilným operátorom na Slovensku. Ku koncu septembra minulého roka evidovala 2,797 mil. zákazníkov v mobilnej sieti a 198 tisíc zákazníkov pevného internetu a digitálnej televízie. Majiteľom 100 % akcií spoločnosti Orange Slovensko je skupina Orange. Tá zamestnáva 150 tisíc ľudí na celom svete. V roku 2017 dosiahla skupina výnosy na úrovni 41 miliárd eur. K 31. decembru 2017 evidovala vyše 261 miliónov zákazníkov v 28 krajinách sveta, z čoho 201 miliónov tvoria zákazníci mobilných služieb a 20 miliónov užívatelia pevného širokopásmového internetu.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #mobilní operátori #Orange Slovensko