Nemci si kúpili vlani menej áut ako rok predtým, prvýkrát po piatich rokoch

04.01.2019 15:12

Predaj nových áut v Nemecku vlani klesol prvýkrát za 5 rokov. Počet registrácií nových áut sa v Nemecku v porovnaní s rokom 2017 znížil o 0,2 % na 3,44 milióna, uviedol v piatok Spolkový úrad pre motorové vozidlá (Kraftfahrt-Bundesamt, KBA).

Rok 2017 bol pre nemecký automobilový trh ešte silným rokom. Vlani malo negatívny vplyv zavedenie nového štandardu merania emisií a spotreby, ktoré spôsobilo obmedzenie produkcie niektorých automobiliek, keďže nestíhali získať povolenia pre všetky modely.

Predaj naftových áut pokračoval v poklese z dôvodu prvých zákazov pre vozidlá s dieselovými motormi. Ich podiel na celkovom predaji vlani padol na 32,2 % z 38,8 % v roku 2017. Podiel áut s benzínovými motormi naopak vzrástol na 62,4 % z 57,7 %. Zvýšil sa aj podiel alternatívnych pohonov, stále však zostáva veľmi malý. Každé sté zaregistrované nové auto bol elektromobil a podiel hybridov dosiahol 3,8 %.

V roku 2018 klesol na nemeckom trhu aj predaj ojazdených áut, keď majiteľa zmenilo 7,19 milióna vozidiel, čo bolo o 1,5 % menej ako v roku 2017.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nemecko #automobilky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku