Česi sú druhí najväčší výrobcovia bankomatov pre kryptomeny

31.12.2018 09:37

Česká spoločnosť General Bytes je druhým najväčším výrobcom kryptomenových bankomatov na svete s podielom na trhu 30,6 percenta. Vyplýva to zo správy, ktorú zverejnil server coinfox.info s odvolaním sa na údaje od Coin ATM Radar.

Podľa správy je teraz na svete viac než 4100 bankomatov poskytujúcich služby pre nákup a predaj bitcoinu a ďalších kryptomien.

Napriek poklesu trhu s kryptomenami sa počet týchto bankomatov za rok viac ako zdvojnásobil. Vlani na začiatku decembra bolo podľa Coin ATM Radar v prevádzke len 1893 bankomatov. Každý deň sa vo svete inštaluje sedem nových strojov.

Takmer tri štvrtiny bankomatov sa nachádza v Severnej Amerike. Lídrom sú Spojené štáty, kde je zhruba 2300 strojov, teda viac ako polovica všetkých kryptomenových bankomatov na svete. Ďalších 620 je v Kanade. Na treťom mieste je Rakúsko s 263 bankomatmi. Rakúsku sa podarilo z tretej pozície zosadiť Britániu.

V Českej republike je podľa údajov Coin ATM Radar spolu 65 kryptomenových bankomatov. Najviac ich je v Prahe, celkom 40. Na Slovensku je inštalovaných 37 bankomatov.

Najväčším výrobcom kryptomenových bankomatov je firma Genesis Coin so sídlom v Portoriku. Jej podiel na trhu je 31,8 percenta. Tretia je potom americká firma Lamassu s podielom 10,7 percenta.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Česko #bitcoin #kryptomeny
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku