VIDEOKOMENTÁR: Unikátne zábery z výstavby obchvatu Bratislavy

, 13.12.2018 06:00

Výstavba obchvatu Bratislavy po diaľnici D4 a rýchlostnej ceste R7 sa po prvotnom váhaní rýchlo rozbehla. Pozrite si videokomentár TV Pravda s jedinečnými aktuálnymi zábermi budúceho obchvatu hlavného mesta a rýchlostnej cesty R7 medzi Bratislavou a Holicami pri Dunajskej Strede.

Výstavba diaľnice D4 mala byť podľa pôvodných plánov spolu s časťou rýchlostnej cesty R7 hotová koncom roka 2020. Rezort dopravy sa snaží, aby bola načas dokončená aspoň rýchlostná cesta R7, ktorá aktuálne vzniká medzi Bratislavou a Holicami. Samotný obchvat Bratislavy zrejme bude hotový neskôr. Na videu TV Pravda je však vidno, že práce rýchlo pokračujú a stavebník naháňa termíny. Výstavbu zabezpečuje konzorcium Obchvat Nula vedené španielskou spoločnosťou Cintra, ktoré ponúklo štátu za výstavbu a 30-ročnú prevádzku 59,1 kilometra diaľnic cenu 1,9 miliardy eur.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#výstavba #R7 #D4 #obchvat Bratislavy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku