Americkí kongresmani rezolúciou odmietli plynovod Nord Stream 2

12.12.2018 13:06

Snemovňa reprezentantov Kongresu USA schválila rezolúciu, ktorá odmieta projekt Ruskom podporovaného plynovodu Nord Stream 2.

Podľa snemovne tento projekt posilní kontrolu Ruska nad dodávkami energií do Európy. Rezolúcia je v podstate symbolická, ale predstavuje najnovšiu snahu USA o zablokovanie projektu plynovodu v hodnote 11 mld. USD. Informuje o tom na svojej internetovej stránke americká rozhlasová stanica Radio Free Europe/Radio Liberty, ktorá cituje agentúru Bloomberg.

Podľa rezolúcie je plynovod Nord Stream 2 „drastickým krokom späť pre energetickú bezpečnosť Európy a záujmy USA“ a európske vlády vyzýva na jeho odmietnutie. Dokument Snemovne reprezentantov zároveň vyzýva prezidenta Donalda Trumpa, aby „využil všetky dostupné prostriedky na podporu európskej energetickej bezpečnosti“. Plynovod Nord Stream 2 má popod Baltské more prepravovať ruský plyn priamo do západnej Európy a obchádzať existujúce siete na Ukrajine.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rusko #USA #plyn #Nord Stream
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku