Majetok v plynárenstve má získať čiastočnú imunitu

Majetok v plynárenstve má mať čiastočnú exekučnú imunitu. Navrhuje to Ministerstvo hospodárstva SR v zákone o ochrane majetku v plynárenstve, ktorý v stredu schválil vládny kabinet. Vláda zároveň navrhuje parlamentu prerokovať legislatívnu normu v skrátenom legislatívnom konaní.

28.11.2018 11:23
6

„Dôvodom je potreba okamžitej reakcie zo strany štátu vo forme zákona poskytujúceho čiastočnú exekučnú imunitu majetku v plynárenstve, ktorý slúži na plnenie úloh dodávky plynu tomu subjektu, ktorý je dodávateľom plynu, je súčasne dodávateľom poslednej inštancie a nakoniec je v 100 % vlastníctve štátu. Pôjde ale iba o čiastočnú exekučnú imunitu na majetok tvoriaci majetkové účasti takéhoto subjektu,“ zdôvodnil v predkladacej správe rezort hospodárstva.

Súčasne navrhuje doplnenie Civilného sporového poriadku o stanovenie odkladu vykonateľnosti dovolania, ak bolo podané proti rozhodnutiu v konaní, v ktorom sa uplatňoval nárok zo zmenky, a to aj na konania začaté podľa pôvodnej úpravy v Občianskom súdnom poriadku.

To, že MH SR pripravuje zákon na ochranu záujmov štátu v plynárenstve oznámil v pondelok šéf MH SR Peter Žiga (Smer-SD) v súvislosti s minulotýždňovým rozhodnutím Najvyššieho súdu SR, na základe ktorého vo veci tzv. Duckého zmeniek má spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel (SPP) schránkovej cyperskej firme vyplatiť 30 miliónov eur.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
6 debata chyba
Viac na túto tému: #SPP #Duckého zmenky