Progresívne Slovensko: Ľudia v 18 okresoch by nemali platiť žiadne odvody

Okamžité odvodové prázdniny pre bežných ľudí a okamžité daňové prázdniny pre malé a stredné podniky, v oboch prípadoch vo výške 100 %, navrhuje pre zníženie chudoby v 18 okresoch mimoparlamentná strana Progresívne Slovensko. Podľa jej predsedu Ivana Štefunka sú regionálne rozdiely jeden z najväčších problémov.

27.11.2018 14:49
debata (32)

„Veľká priepasť sa nedá preskočiť malými krokmi, potrebujeme radikálne riešenia,“ uviedol Štefunko s tým, že opatrenia majú prepočítané a vedia, čo prinesú. Podľa strany napríklad odvodovými prázdninami získa príslušník strednej a nízkopríjmovej vrstvy spoločnosti 900 eur ročne. Počas daňových prázdnin by nemuseli novovznikajúce firmy platiť dane 5 rokov, čím môžu ušetriť a zamestnať viac pracovníkov.

K ďalším opatreniam, ktoré navrhujú progresívci, patrí aj daňový bonus na cestovné pre ľudí, ktorí to potrebujú najviac bez ohľadu na región a pre postihnutých exekúciami, ktorí si hľadajú prácu. Daňový bonus by mali mať znevýhodnení zamestnanci, čo si nájdu prácu.

Navrhujú tiež rozšíriť v rámci podpory remesiel duálne vzdelávanie o rekvalifikačné kurzy či plný odpočet investícií na zabezpečenie duálneho vzdelávania od dane z príjmu. Finálne opatrenia predstavia na odbornej konferencii v decembri.

Ich ekonomickým expertom je Ján Remeta, ktorý bol viac ako 10 rokov analytikom Inštitútu finančnej politiky a neskôr riaditeľom odboru daňových príjmov a fiškálnych analýz.

32 debata chyba
Viac na túto tému: #Progresívne Slovensko
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy