Slovensko opäť predalo pokladničné poukážky so záporným výnosom

Štát aj v novembri pokračuje v predaji štátnych pokladničných poukážok. V pondelňajšej aukcii cenných papierov splatných v júni budúceho roka predal štátne pokladničné poukážky za 226 miliónov eur.

26.11.2018 15:24
debata (7)

Podobne ako v predchádzajúcich aukciách pokladničných poukážok ich pritom predal so záporným výnosom do splatnosti. Tentokrát na úrovni mínus 0,3507 % p.a.

Ako ďalej informovala štátna Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL), celkový dopyt v pondelňajšej aukcii štátnych pokladničných poukážok dosiahol až 779 mil. eur. Investori požadovali výnos do splatnosti v priemere na úrovni záporných 0,3347 % p.a. Maximálny požadovaný výnos do splatnosti dosiahol mínus 0,2520 % p.a.

Štát tak ponúka investorom pokladničné poukážky už tretí mesiac v poradí. K ich predaju sa vrátil v septembri tohto roka po viac ako roku a pol. V prvej tohtoročnej aukcii v septembri predal pokladničné poukážky za 295 mil. eur a v druhej v októbri za 279 mil. eur. V oboch prípadoch išlo o rovnakú emisiu, akú ponúkal v novembrovej aukcii, teda splatnú v júni 2019. Rovnako aj v predošlých akciách pritom poukážky predával so záporným výnosom prevyšujúcim 0,3 % p.a.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #ARDAL
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy