Moody's potvrdila rating Maďarska, očakáva silný rast jeho ekonomiky

24.11.2018 15:09

Ratingová agentúra Moody's Investors Service potvrdila hodnotenie úverovej spoľahlivosti Maďarska na stupni Baa3 so stabilným výhľadom. Predpovedala tiež, že maďarská ekonomika tento rok vzrastie o 4,3 percenta a v budúcom roku o 3,4 percenta.

Agentúra však upozornila, že hospodársky rast v Maďarsku obmedzuje nedostatok pracovnej sily. Na dlhodobé vyhliadky maďarskej ekonomiky bude mať podľa nej negatívny vplyv tiež nižší prílev peňazí z fondov Európskej únie.

Medziročné tempo hospodárskeho rastu v Maďarsku v treťom štvrťroku predstavovalo 4,8 percenta. To predstavuje iba nepatrné spomalenie zo 4,9 percenta v druhom kvartáli.

Maďarská ekonomika podľa miestneho štatistického úradu v treťom štvrťroku ťažila z priaznivého vývoja v službách, stavebníctve a poľnohospodárstve. Minister financií Mihály Varga tento mesiac predpovedal, že v celom tomto roku by sa maďarský hrubý domáci produkt mohol zvýšiť o 4,3 až 4,5 percenta.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#rating #Maďarsko #Moody's
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku