Tesla zaútočí na čínsky trh nižšími cenami

Americký výrobca elektrických áut Tesla sa rozhodol znížiť ceny svojich vozidiel na čínskom trhu. Firma tak mení pôvodnú stratégiu a väčšinu nákladov spojených s eskalujúcim obchodným sporom medzi USA a Čínou vezme na svoje plecia.

22.11.2018 10:14
debata (6)

Spoločnosť vo štvrtok uviedla, že ceny áut Model X a Model S zníži v Číne o 12 % – 26 %. Cieľom je urobiť tieto vozidlá na najväčšom automobilovom trhu „pre zákazníkov dostupnejšie“. Firma všetky autá predávané v Číne dováža, takže patrí medzi spoločnosti, ktoré medzi prvými doplácajú na konflikt Washingtonu a Pekingu.

Po zavedení dovozných ciel zo strany Pekingu, ktorý tak odpovedal na clá na čínske produkty v USA, Tesla najskôr ceny svojich áut v Číne zvýšila. Urobila tak v júli, pričom ceny vozidiel Model X a Model S išli nahor približne o 20 %. Tento krok ale viedol k zníženiu dopytu a Tesla svoju stratégiu zmenila.

Ako uviedla v oznámení, ktoré zverejnila agentúra Reuters, „chce absorbovať veľkú časť dovozných ciel, čo by malo umožniť, aby sa autá Tesly stali pre čínskych spotrebiteľov dostupnejšie“.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Čína #automobilky #Tesla Motors