Tesla zaútočí na čínsky trh nižšími cenami

22.11.2018 10:14

Americký výrobca elektrických áut Tesla sa rozhodol znížiť ceny svojich vozidiel na čínskom trhu. Firma tak mení pôvodnú stratégiu a väčšinu nákladov spojených s eskalujúcim obchodným sporom medzi USA a Čínou vezme na svoje plecia.

Spoločnosť vo štvrtok uviedla, že ceny áut Model X a Model S zníži v Číne o 12 % – 26 %. Cieľom je urobiť tieto vozidlá na najväčšom automobilovom trhu „pre zákazníkov dostupnejšie“. Firma všetky autá predávané v Číne dováža, takže patrí medzi spoločnosti, ktoré medzi prvými doplácajú na konflikt Washingtonu a Pekingu.

Po zavedení dovozných ciel zo strany Pekingu, ktorý tak odpovedal na clá na čínske produkty v USA, Tesla najskôr ceny svojich áut v Číne zvýšila. Urobila tak v júli, pričom ceny vozidiel Model X a Model S išli nahor približne o 20 %. Tento krok ale viedol k zníženiu dopytu a Tesla svoju stratégiu zmenila.

Ako uviedla v oznámení, ktoré zverejnila agentúra Reuters, „chce absorbovať veľkú časť dovozných ciel, čo by malo umožniť, aby sa autá Tesly stali pre čínskych spotrebiteľov dostupnejšie“.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Čína #automobilky #Tesla Motors
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku