Zázrak z Veselého. V novembri spúšťajú samozber jahôd

Zhruba dve tony červených jahôd v hriadkach čakajú vo Veselom pri Piešťanoch na zberačov. Raritný samozber jahôd spúšťa v utorok spoločnosť Plantex. Je to prvýkrát v jej histórii, čo na jej jahodové polia prídu záujemcovia o vitamíny v polovici novembra.

12.11.2018 11:05
debata (3)

„Vysadili sme celoročne rodiacu odrodu. Nezvyčajne teplé počasie a minimum zrážok spôsobili, že jahody dokázali ešte aj teraz sčervenať, dozrieť a nezhnili. Tak sme sa rozhodli ponúknuť ich zákazníkom,“ povedal manažér záhradného centra Peter Kováč. Pracovníci spoločnosti sa podľa jeho slov pripravujú na utorkový zber.

„Na stránke na sociálnej sieti si náš oznam pozrelo okolo 100.000 ľudí, tak nevieme, čo nás čaká, vitamíny ľudia chcú a jahody v novembri nie je niečo, čo sa opakuje,“ dodal Kováč.

Plantex systém samozberu ovocia využíva už niekoľko rokov, o jahody je vždy podľa Kováča veľký záujem, teraz nedokáže odhadnúť, či sa ujde pre všetkých. V lete ich majú vysadené na zhruba 13 hektároch, čo je dohromady okolo 200 až 300 ton úrody. Kováč na neskorojesenný samozber našiel inšpiráciu v Nemecku. „Videl som, že tam ponúkli neskoré jahody ľuďom, tak sme sa rozhodli takto aj my,“ povedal.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #jahody #Veselé #Plantex
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy