Dvojmiliónty cestujúci letel cez Bratislavu už koncom októbra

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo koncom októbra tohto roka dvojmiliónteho cestujúceho. Stalo sa tak tretí raz v histórii a po desiatich rokoch, čo najväčšie domáce letisko prekonalo hranicu dvoch miliónov vybavených pasažierov. Ako letisko v utorok informovalo, za desať mesiacov roka vybavilo viac cestujúcich ako za celý minulý rok.

06.11.2018 15:20
debata

„Okrúhlu hranicu dvoch miliónov vybavených pasažierov na odlete a prílete sa podarilo letisku prekročiť doposiaľ len dvakrát v histórii – v rokoch 2007 a 2008,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec. „Tento rok sme hranicu dvoch miliónov cestujúcich prekročili už 29. októbra a dúfame, že sa rekord z roku 2008 – 2 218 545 ces­tujúcich – podarí do konca roka ešte prekonať. Dosiahli by sme tak najvyšší počet vybavených cestujúcich od vzniku letiska v roku 1951, teda za posledných 67 rokov,“ dodal Pojedinec.

K rastu cestujúcich na bratislavskom letisku v tomto roku prispela rekordná dovolenková sezóna aj nové pravidelné linky. „Počas letného dovolenkového obdobia – od júna do septembra – vybavilo letisko rekordných 1 178 555 ces­tujúcich, čo predstavovalo nárast o 17 percent oproti štyrom letným mesiacom uplynulého roka. Najviac cestujúcich smerovalo počas letného obdobia do tureckej Antalye, Hurghady v Egypte, na grécku Krétu či Rodos,“ priblížila hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. O rast sa však pričinili aj nové linky v medzinárodnej doprave, tento rok ich pribudlo z Bratislavy rekordných dvanásť.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

debata chyba
Viac na túto tému: #letisko Bratislava