Lacnejšie už bolo. Ceny plynu a elektriny majú konštantne rásť

19.10.2018 10:07
blackout, elektrina, elektricka siet, vedenie,
Ilustračné foto. Autor:

Ceny energií pre spotrebiteľov aj podnikateľov čaká pomerne veľký nárast. Nebude síce jednorazový, ale prichádza obdobie, kedy budú ceny plynu aj elektriny konštantne rásť.

Na konferencii Energofórum 2018 na Táľoch to povedal poradca skupiny J&T v energetike a oblasti kapitálových trhov Michal Šnobr.

„Bude to pomerne veľký nárast ako pre spotrebiteľov, tak aj pre podnikateľov. Nedá sa paušálne povedať, komu ako narastie cena plynu alebo elektriny,“ skonštatoval Šnobr. Niektorí zákazníci s cenami aktívne pracovali, hľadali lacnejšieho dodávateľa, iní to nechali tak a ani nevyužili efekt lacného plynu alebo elektriny. "Pre takých zdraženie nebude paradoxne tak hrozné,” myslí si Šnobr.

Podľa jeho slov klientom, ktorí s hľadaním lacnejšej ponuky aktívne pracovali, treba povedať, že napríklad plyn sa v minulom roku obchodoval za 14 eur za megawatthodinu a v tomto roku sa obchoduje za 28 eur. "Keď sa pozrieme na konštrukciu ceny plynu pre spotrebiteľa, tak komodita v spotrebiteľskej cene plynu predstavuje 80 alebo 85 % ceny,” pripomenul Šnobr s tým, že nárast cien plynu pre spotrebiteľov aj podnikateľov nebude jednorazový. "Ale prichádza obdobie, kedy bude konštantne rásť. Pre elektrinu platí to isté,” uzavrel.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#plyn
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku