Mýto v septembri vynieslo 18 miliónov eur

15.10.2018 12:46

Vodiči nákladných áut uhradili v septembri tohto roka za jazdu po spoplatnených úsekoch ciest na mýte 18,09 milióna eur. Za celý tretí štvrťrok sa tak na mýte vybralo 53,85 milióna eur.

„V porovnaní s tretím štvrťrokom minulého roku sa vybralo viac o 3,5 milióna eur,“ vyčíslil manažér pre komunikačnú stratégiu a PR mýtnej spoločnosti Skytoll Anton Bódis. Znamenalo to nárast o 7 %.

V septembri sa pritom na mýte za využívanie spoplatnených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest vybralo 12,18 milióna eur, na cestách prvej triedy bol septembrový výber vo výške 5,91 milióna eur. „Prevádzkovatelia vozidiel zo zahraničia sa na septembrovom výbere mýta podieľali 45 %,“ doplnil Bódis. Dňom s najvyšším výberom mýta za sledovaný mesiac bol podľa jeho slov 17. september so sumou 880.394 eur.

V deviatom mesiaci tohto roka využívalo vymedzené úseky ciest v priemere 40.051 vozidiel denne. V porovnaní s augustom to bolo o 1599 vozidiel viac. K 30. septembru bolo v elektronickom mýtnom systéme zaregistrovaných 265.093 palubných jednotiek. Oproti augustu tak bol ich počet vyšší o 500 kusov. „Z celkového počtu pripadá na vozidlá zo zahraničia 72,4 % zaregistrovaných palubných jednotiek,“ uviedol Bódis.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Mýto #SkyToll
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku