Taliani zmiernili vyhlásenia o deficite, chcú ho postupne znižovať

Taliansky minister financií a hospodárstva Giovanni Tria ustúpil v otázke výdavkových plánov. Minister v stredu v Ríme povedal, že rozpočtový deficit v pomere k hrubému domácemu produktu (HDP) sa po roku 2019 bude postupne znižovať.

03.10.2018 15:23

Týmto vyjadrením tak potvrdil správu denníka Corriere della Sera, podľa ktorej schodok rozpočtu v rámci nového talianskeho plánu výdavkov má byť na úrovni 2,4 percenta HDP iba v budúcom roku.

Talianska vláda ešte v utorok zverejnila vyhlásenie, že jej predstavitelia pracujú na návrhu, ktorý „v priebehu troch rokov zrýchli znižovanie verejného dlhu v pomere k HDP“. Zjavné zmiernenie postoja talianskej vlády poskytlo úľavu pre finančné trhy, keďže investorov znepokojilo, že plánovaný rast výdavkov v Taliansku poškodí snahu o redukciu verejného dlhu krajiny.

Minulý týždeň talianske populistické vládne strany ohlásili, že na budúci rok zvýšia výdavky, čo znamená, že rozpočtový deficit stúpne na úroveň 2,4 percenta HDP. Predtým talianska vláda hovorila, že deficit udrží na úrovni 1,6 percenta HDP.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #deficit