Moscovici: Euro je pre Talianov ochranou, nie problémom

02.10.2018 10:15

Taliansko vie, že euro ho chráni, uviedol v utorok komisár EÚ pre hospodárske a finančné záležitosti Pierre Moscovici. Týmto spôsobom odpovedal na vyhlásenie jedného talianskeho politika, že problémy krajiny by sa vyriešili, ak by opustila eurozónu.

Výnosy 10-ročných talianskych dlhopisov v utorok vyskočili na 4,5-ročné maximum. Trh tak zareagoval na vyjadrenia Claudia Borghiho, ktorý je ekonomickým expertom vládnej Ligy Severu. Podľa Borghiho by sa Taliansku viac darilo mimo eurozóny.

„Jedným som si úplne istý, že Taliansko krajinou, ktorá je súčasťou jadra eurozóny. Je v záujme eurozóny, aby Taliansko bolo silné a je v záujme Talianska, aby eurozóna bola silná. Tak spolupracujme, spolupracujme s chladnou hlavou, spolupracujme konštruktívnym spôsobom,“ povedal Moscovici.

„Samotní Taliani sú veľmi oddaní euru, pretože vedia, že ich chráni, tak nepodporujme niektoré fámy, niektoré myšlienky, ktoré sú skutočne neprimerané,“ uviedol Moscovici pred stretnutím ministrov financií EÚ.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Taliansko #eurozóna #Pierre Moscovici
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku