Rast akcií rekordne zvyšuje bohatstvo amerických rodín

21.09.2018 09:38

Rastúca hodnota akciového trhu zvýšila bohatstvo amerických domácností v druhom kvartáli tohto roka na rekordnú úroveň 106,9 bil. USD.

Hodnota akcií a portfólií podielových fondov, ktoré vlastnia americké domácnosti, v druhom štvrťroku stúpla o 800 mld. USD a hodnota domov sa zväčšila o 600 mld. USD. Informoval o tom americký Federálny rezervný systém (Fed). Celkové bohatstvo domácností v USA sa tak oproti prvému kvartálu zvýšilo 2,1 percenta.

Hodnota akciového trhu sa však nedelí proporcionálne, ale čoraz viac smeruje k najbohatším domácnostiam. Desatina najbohatších Američanov vlastní približne 84 percent hodnoty akcií. Ich podiel je tak vyšší ako pred recesiou, ktorá sa v USA začala v závere roku 2007. Vtedy desať percent najbohatších domácností vlastnilo 81 percent hodnoty akcií.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#USA #bohatstvo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku