Daniari rozšírili upozornenia na nedoplatky aj na colnú oblasť

Finančná správa rozšírila zasielanie softwarningových (priateľských) upozornení aj v colnej oblasti. Upozorňuje na nedoplatky na spotrebných daniach a na ďalšie povinnosti daňovníkov v colnej oblasti.

23.08.2018 14:15
debata

„Priateľské informatívne upozornenia zasielame pravidelne už od novembra 2017. Na doteraz zaslané softwarningové oznamy máme veľmi dobré ohlasy. Sme jednou z mála štátnych inštitúcií, ktorá takéto oznamy, známe zo súkromnej sféry, zasiela. Budeme v nich pokračovať aj naďalej,“ povedal prezident finančnej správy František Imrecze.

Finančná správa v najnovšom softwarningu upozornila na posledný deň splatnosti daňovej pohľadávky evidovanej na spotrebnej dani z elektriny, uhlia, zemného plynu, tabakových výrobkov, minerálneho oleja, liehu, piva či vína. Svojim klientom tiež pripomenula povinnosť podania daňového priznania k spotrebnej dani a ukončenie platnosti bankovej záruky, ktorá je poskytnutá bankou v prospech colného úradu za účelom zabezpečenia spotrebnej dane podľa jednotlivých zákonov o spotrebných daniach.

Softwarningové upozornenia posiela finančná správa už od konca minulého roka. Pravidelne zasiela do elektronických schránok na portáli finančnej správy napríklad upozornenia na zistené rozdiely medzi kontrolným výkazom DPH a daňovým priznaním k DPH, na previazanosť nálezov z kontrol na DPH na daň z príjmu právnických osôb, na nepodania daňového priznania k dani z príjmov a najnovšie už aj na daňový nedoplatok.

TASR informovala Ivana Skokanová, hovorkyňa finančnej správy.

debata chyba
Viac na túto tému: #dane #clo #Finančná správa