Karlovarské minerální vody môžu prevziať aktíva PepsiCo na Slovensku

Protimonopolný úrad SR udelil skupine Karlovarské minerální vody (KMV) povolenie na získanie licencie a prevzatie aktív spoločnosti PepsiCo na Slovensku.

21.08.2018 13:34
debata (5)

V máji tohto roka získala skupina KMV súhlas príslušného úradu aj v Maďarsku. Informovala o tom v utorok skupina KMV v tlačovej správe.

Skupina KMV v januári tohto roku oznámila, že sa stáva výhradným franchisantom a distribútorom nápojov a občerstvenia spoločnosti PepsiCo v Českej republike, Maďarsku a na Slovensku a odkúpi existujúce podniky PepsiCo v týchto krajinách. Zároveň informovala, že transakcia podlieha schváleniu príslušných protimonopolných úradov. Na Slovensku získala skupina KMV povolenie 20. augusta tohto roka, maďarský protimonopolný úrad svoj súhlas s prevzatím tamojších aktív vyjadril už v máji. V Českej republike schvaľovací proces k prevzatiu príslušných podnikov PepsiCo ešte prebieha.

„Teraz, keď už v dvoch z troch krajín príslušné úrady potvrdili svoj súhlas s prevzatím jednotlivých podnikov PepsiCo, verím, že v najbližších mesiacoch pozitívne dopadne aj schvaľovací proces v Českej republike a budeme tak môcť celú transakciu úspešne dokončiť,“ komentoval ďalší posun v transakcii generálny riaditeľ spoločnosti KMV Alessandro Pasquale.

Skupina Karlovarské minerální vody (KMV) je najväčším výrobcom minerálnych a pramenitých vôd v strednej Európe. Svoje produkty v súčasnej dobe KMV vyváža do 20 krajín sveta. Vo všetkých krajinách, kde KMV pôsobí, zamestnáva takmer 1 500 zamestnancov (pred dokončením akvizície troch entít PepsiCo). Na Slovensku je skupina KMV lídrom na trhu prírodných minerálnych vôd.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Protimonopolný úrad #PepsiCo #Karlovarské minerální vody