Bratislavské diaľničné peklo

, 21.08.2018 06:00
Triblavina, D1, diaľnice
Práce na križovatke Triblavina môžu spôsobovať zápchy. Autor: ,

Výstavbou križovatky Triblavina sa na diaľnici D1 pred Bratislavou odštartovali mimoriadne ťažké časy. Diaľnica sa už zúžila a samospráva počas víkendu posilnila vlakové a autobusové spojenia. Či sa podarí odvrátiť kolaps dopravy hroziaci od septembra, keď sa skončia školské prázdniny aj dovolenkové obdobie, je však otázne.

Vodiči budú musieť mať navyše trpezlivosť niekoľko rokov. Generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Ján Ďurišin v rozhovore pre Pravdu povedal, že rozšírenie diaľnice pri Triblavine by malo byť hotové v roku 2021. Pôjde o plnohodnotnú osempruhovú diaľnicu s odstavnými pruhmi. Len 1,8 kilometra od križovatky Triblavina smerom k hlavnému mestu vznikne križovanie diaľnice D1 s budovaným nultým obchvatom Bratislavy. Diaľničiari diaľnicu D1 zdvihnú a rozšíria.

Po výstavbe križovatiek Triblavina a D1/D4 sa obmedzenia neskončia. Štát bude pokračovať s rozširovaním diaľnice D1 smerom na Trnavu. Až po križovatku Blatné budú mať vodiči k dispozícii osem jazdných pruhov spolu s odstavnými pruhmi. Od Blatného po Trnavu bude pokračovať diaľnica v šesťpruhovom usporiadaní s odstavnými pruhmi. V prípade bezproblémovej prípravy a výstavby môže byť diaľnica D1 rozšírená medzi Bratislavou a Trnavou do roku 2027. Medzi Bratislavou a Trnavou bude potrebné zbúrať niekoľko mostov, pričom diaľnica D1 môže byť na nevyhnutne potrebný čas uzatvorená úplne.

Aj priamo v Bratislave musia vodiči počítať s výraznými obmedzeniami. Diaľničiari v sobotu uzatvorili diaľnicu D1 medzi Prístavným mostom a Mostom Lafranconi. Dôvodom je oprava vozovky, ktorá potrvá do konca augusta.

V septembri má byť podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala uzatvorený zjazd z diaľnice D1 smerom na Bajkalskú ulicu pre výstavbu rýchlostnej cesty R7. „Cestný správny orgán do dnešného dňa neurčil termín uzávierky,“ povedal Michal Szeiff z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#diaľnica D1 #Ivo Nesrovnal #Národná diaľničná spoločnosť #Triblavina #Blatné #Ján Ďurišin
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku