Do Trebišova prichádza investor z Česka, postupne zamestná 220 ľudí

11.08.2018 15:42

Do Trebišova prichádza po rokoch nový investor. Hovorkyňa mesta Martina Mištaničová informovala, že po rokovaniach vedenia samosprávy v zastúpení primátorom Marekom Čižmárom sa podarilo priviesť do mesta pre zvýšenie zamestnanosti združenie BR Group z Českej republiky.

„Predstavuje skupinu výrobných spoločností s českým kapitálom, ktoré pôsobia na medzinárodnom trhu predovšetkým v oblasti textilného priemyslu, výroby dielov pre automobilovú, strojárenskú a stavebnú oblasť. Obrat skupiny vlani predstavoval 3,3 miliardy českých korún,“ objasnila hovorkyňa s tým, že jedna zo spoločností – Conrop, s. r. o., rozbieha svoju prevádzku aj v meste Trebišov.

Spomínaná spoločnosť sa zaoberá výrobou veľkoobjemových vakov určených pre špecifické náročné aplikácie vrátane skladovania a dodávky sypkých materiálov v stavebníctve. Sídlo a prevádzku bude mať firma v priestoroch hál bývalej SAD Trebišov na Ulici Československej armády.

„Tieto haly a priestory prešli rozsiahlou rekonštrukciou, pričom v nich nájde postupne svoje pracovné uplatnenie až 220 pracovníkov. Celková plocha hál vrátane sociálneho zázemia predstavuje takmer 3000 štvorcových metrov,“ zdôraznila Mištaničová.

Prvých zamestnancov začal Conrop Trebišov prijímať už v júli. Spoločnosť svoj výrobný program plánuje postupne rozširovať o produkciu takzvanej čistej výroby pre zdravotníctvo a potravinársky priemysel. Združenie BR Group zvažuje aj ďalšie rozšírenie svojej výroby v Trebišove, konkrétne o spoločnosť Lanex, a. s. „Vedenie mesta očakáva od príchodu nového investora zvýšenie zamestnanosti v meste a jeho okolí, ďalší rozvoj služieb, a najmä zlepšenie kúpyschopnosti a životnej úrovne obyvateľstva,“ vyjadrila sa hovorkyňa.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Trebišov #investície
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku