Alphabetu (Google) zrazila čistý zisk možná pokuta od EÚ

Americká spoločnosť Alphabet, materská firma internetovej spoločnosti Google, oznámila za 2. štvrťrok pokles čistého zisku, výsledky v oblasti viac sledovaného upraveného zisku ale prekonali očakávania. Podobne aj v tržbách firma prekonala odhady analytikov.

24.07.2018 09:46
debata

Čistý zisk spoločnosti Alphabet dosiahol v 2. kvartáli tohto roka 3,2 miliardy USD (2,73 miliardy eur) oproti 3,5 miliardy USD v rovnakom období minulého roka. Na akciu to znamená 4,54 USD oproti 5,01 USD v 2. štvrťroku 2017. Je to dôsledok pokuty od Európskej únie vo výške 5 miliárd USD pre firmu Google za porušenie legislatívy v oblasti hospodárskej súťaže, čo Alphabet zohľadnil vo výsledkoch za 2. kvartál. Google sa proti pokute odvolal.

V prípade upraveného zisku ale spoločnosť Alphabet zaznamenala na akciu 10,58 USD a prekonala tak odhady analytikov oslovených agentúrou Reuters. Tie predpokladali upravený zisk na akciu na úrovni 9,52 USD.

Tržby firmy sa v 2. štvrťroku zvýšili o 26 % na 32,66 miliardy USD, pričom až 86 percentami sa na nich podieľali tržby z reklamy dcérskej spoločnosti Google. Aj v tomto prípade Alphabet prekonal odhady analytikov, ktorí počítali s tržbami na úrovni 32,17 miliardy USD.

debata chyba
Viac na túto tému: #Google #Alphabet
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy