Slovensko je najrovnostárskejšia krajina v OECD, až po ňom je Japonsko

30.06.2018 13:29

Slovensko je najrovnostárskejšia krajina v rámci Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD). Podľa aktuálnej analýzy rozdelenia bohatstva v krajinách tohto zoskupenia vlastní 60 % najnižšie príjmových domácností v SR 26 % čistého bohatstva a 10 % najbohatších domácností 34 % bohatstva.

Na ďalších miestach medzi najrovnostárskej­šími krajinami OECD sa nachádza Japonsko s pomerom 18 % ku 41 % a Poľsko s pomerom 18 % ku 42 %.

Na druhom konci rebríčka rozdelenia bohatstva sa nachádzajú USA, kde 60 % najnižšie príjmových domácností vlastní len 2 % čistého bohatstva a 10 % najbohatších domácností vlastní 79 % bohatstva. Za Spojenými štátmi sa nachádzajú Holandsko a Dánsko.

V priemere za 28 krajín OECD vlastní 60 % najnižšie príjmových domácností 12 % čistého bohatstva a 10 % najbohatších domácností 52 % bohatstva.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Slovensko #bohatstvo #OECD
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku