Walt Disney môže prevziať 21st Century Fox

Americkí regulátori schválili plán mediálneho konglomerátu Walt Disney Co kúpiť väčšinu majetku spoločnosti 21st Century Fox za 71,3 mld. USD.

28.06.2018 10:22
debata

Podmienkou protimonopolného oddelenia amerického ministerstva spravodlivosti je však predaj regionálnych športových kanálov firmy Fox v USA. Informuje o tom portál bbc.com. Konglomerát Disney, ktorý signalizoval ochotu predať športové kanály, uviedol, že ho rozhodnutie „potešilo“.

Disney plánuje kúpiť majetok spoločnosti Fox v nádeji, že rozšíri obsah, ktorý môže ponúkať. Plánuje totiž poskytovanie služieb, ktoré by konkurovali streamingovým firmám ako je Netflix. Zámer prevziať spoločnosť 21st Century Fox konglomerát Disney prvýkrát ohlásil v decembri minulého roka a po schválení zo strany amerických regulátorov sa pravdepodobnosť akvizície významne zvýšila.

Plán však skomplikoval záujem konkurenčnej firmy Comcast, ktorá tento mesiac navrhla, že Fox prevezme za 65 mld. USD. Prekonala tak pôvodnú ponuku firmy Disney v sume 52,4 mld. USD. Spoločnosť Fox sa však vyjadrila, že chce pokračovať v rokovaniach s Disney po tom, ako konglomerát svoju ponuku zvýšil na 71,3 mld. USD.

debata chyba
Viac na túto tému: #štátna správa #verejná správa