Uber opäť môže jazdiť v Londýne, podľa súdu sa firma zmenila

26.06.2018 20:51

Americká alternatívna taxislužba Uber uspela s odvolaním proti strate licencie pre prevádzku svojich aktivít v Londýne.

Britský súd v utorok udelil Uberu novú licenciu na skúšobnú dobu 15 mesiacov. Dospel totiž k záveru, že firma vykonala potrebné zmeny svojich praktík.

Londýnsky úrad zodpovedný za dopravný systém (TfL) sa vlani v septembri rozhodol neobnoviť prevádzkovú licenciu Uberu kvôli údajným bezpečnostným rizikám pre verejnosť. Londýnska licencia Uberu vypršala na konci septembra, firma ale mohla do vyriešenia odvolania pokračovať v prevádzke.

Uber začal pôsobiť v Londýne v roku 2012. Firma v rámci odvolacieho konania pripustila, že minuloročné rozhodnutie TfL bolo správne. Dokázala však súd presvedčiť, že sa jej firemná kultúra od tej doby zmenila.

Uber v Londýne čelil útokom zo strany tradičných taxikárov, ktorí poukazovali okrem iného na nedodržiavanie bezpečnostných pravidiel. Firma sa stala tiež terčom kritiky zo strany odborov a zákonodarcov.

Pre odpor zo strany prevádzkovateľov tradičných taxislužieb čelí Uber regulačným a právnym prekážkam po celom svete.

Tradičné taxislužby považujú alternatívneho prepravcu za nekalú konkurenciu, pretože vodiči služieb ako je Uber nemajú autá evidované ako vozidlá taxi, nemajú taxametre a nespĺňajú zákonné požiadavky pre taxikára. Uber svoje služby označuje za spolujazdu v rámci zdieľanej ekonomiky.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Londýn #Uber
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku