Luxembursko musí od francúzskej Engie vymáhať 120 miliónov eur daní

20.06.2018 15:51

Luxembursko musí od francúzskej energetickej skupiny Engie vymáhať 120 miliónov eur na nezaplatených daniach. Rozhodla o tom v stredu Európska komisia.

Krajina poskytla firme zvýhodnenia, vďaka ktorým sa zhruba dekádu mohla vyhýbať plateniu daní z takmer všetkých svojich ziskov, uviedla komisia. Odvolala sa pritom na dohody medzi luxemburskými daňovými úradmi a Engie z rokov 2008 a 2010. Takéto praktiky sú „z pohľadu pravidiel EÚ o štátnej pomoci protiprávne, nakoľko (skupine) Engie poskytli neprimeranú výhodu,“ uviedla komisia vo vyhlásení.

Určité zisky Engie sa v Luxembursku zhruba dekádu zdaňovali sadzbou, ktorá bola fakticky vo výške 0,3 %, uviedla európska komisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová s tým, že takéto selektívne daňové režimy sú „protiprávne“.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Luxembursko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku