NDS sprístupnila pripojenie na diaľnicu D1 pri Fričovciach

15.05.2018 19:43

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) v utorok 15. mája sprístupnila pre motoristov pripojenie na diaľnicu D1 pri obci Fričovce na západ od Prešova.

Opätovné zabezpečenie zjazdu a výjazdu na D1 pri uvedenej obci umožnilo sprejazdnenie križovatky Hendrichovce.

„Motoristi majú opäť k dispozícii pripojenie diaľnice D1 pri obci Fričovce. To bolo navrhnuté ako dočasné do momentu zrealizovania úseku D1 Fričovce – Svinia, avšak z dôvodu lepšej dostupnosti NDS požiadala ministerstvo dopravy a výstavby o udelenie výnimky na opätovné sprevádzkovanie tejto križovatky, ktorú ministerstvo schválilo,“ informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Podmienkou udelenia výnimky podľa NDS bola zmena normou stanovenej šírky jazdných pruhov v oboch jazdných pásoch diaľnice v mieste pripojenia prídavných pruhov križovatky na diaľnicu D1, ako aj zmena šírky zaraďovacieho a odbočovacieho pruhu z požadovaných 3,5 metra na tri metre. „Nevyhnutné bolo tiež znížiť najvyššiu dovolenú rýchlosť na sto kilometrov za hodinu a zabezpečiť nepretržitý kamerový dohľad v tomto úseku,“ dodala Michalová.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#diaľnice #NDS
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku