Moody's zvýšila výhľad ratingu Česka zo stabilného na pozitívny

21.04.2018 10:33

Medzinárodná ratingová agentúra Moody's Investors Service zvýšila v piatok výhľad úverového ratingu Českej republiky, ktorá má známku A1, zo stabilného na pozitívny.

Hlavným dôvodom tohto mierneho zlepšenia je neustále zlepšovanie finančných ukazovateľov, ktoré podporuje silná dynamika rastu. Dlhové zaťaženie krajiny označila Moody's za nízke, pričom znižovanie dlhu z posledných rokoch by malo pokračovať.

To je čiastočne spôsobené cyklickými faktormi, ktoré pravdepodobne zase vymiznú, avšak česká ekonomika a politické inštitúcie preukázali v posledných rokoch veľkú odolnosť, ktorá by sa mala udržať.

Agentúra upozorňuje, že rating Českej republiky čelí obmedzeniam, ako je v krátkodobom výhľade nestabilné politické prostredie. Očakáva však, že toto politické prostredie bude priaznivé pre vývoj ratingu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#rating #Česko #Moody's
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku