Kryptomeny prudko padajú

Ceny veľkých kryptomien vo štvrtok prudko klesli. Dôvodom je sprísňovanie regulácie a oznámenie koncernu Google, že zakáže reklamy na digitálne meny a služby s nimi spojené.

15.03.2018 15:45
debata (6)

Trhová kapitalizácia všetkých digitálnych mincí vo štvrtok padla až na 310,4 miliardy USD (250,95 miliardy eur) z 372,9 miliardy USD v stredu, vyplýva z údajov portálu Coinmarketcap.com, ktorý sleduje ceny kryptomien na rôznych burzách.

Kurz bitcoinu, ktorý je najväčšou svetovou kryptomenou z pohľadu trhovej kapitalizácie, vo štvrtok podľa údajov CoinDesk klesol až na 7676,52 USD, čo bolo najmenej od 8. februára. Bitcoin neskôr zmazal časť strát a predával sa po 8219,77 USD.

Za oslabovaním digitálnych mien je viacero faktorov. Prvým je, že správca skrachovanej japonskej burzy pre kryptomeny Mt.Gox rozpredáva zostávajúce mince. Burza skončila v roku 2014 a vyhlásila bankrot po tom, čo stratila okolo 850.000 bitcoinov. Správca dnes už nefunkčnej burzy teraz predáva zostávajúce stále vysoké množstvo bitcoinov, aby vyplatil veriteľov, čo má negatívny vplyv na kurz meny.

Ďalším faktorom je, že Google, ktorý je najväčším poskytovateľom digitálnej reklamy, oznámil, že zakáže reklamy na kryptomeny a služby s nimi spojené. Negatívny vplyv na kurzy kryptomien má tiež sprísňovanie regulácie po celom svete.

Ďalej sú tu pokračujúce podvody na trhu prvotných emisií digitálnych mincí (initial coin offering, ICO). Začiatkom tohto týždňa CNBC informovala o tom, ako podvodníci po fingovanom ICO zmizli s 2 miliónmi USD.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #bitcoin #kryptomena