Obchvat Košíc postupuje podľa plánov

08.02.2018 09:33

Výstavba diaľničného obchvatu Košíc postupuje podľa harmonogramu. Podľa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) prispeje k lepšiemu a bezpečnejšiemu dopravnému spojeniu s východom Slovenska a južnej trasy vedúcej do Maďarska.

„Práce na výstavbe diaľničného úseku D1 Budimír – Bidovce prebiehajú v zmysle časového, vecného a finančného harmonogramu. Na stavbe sa momentálne realizujú zemné práce v rozsahu primeranom klimatickým podmienkam, prevažná časť stavebných prác sa vykonáva na mostných objektoch,“ uviedla pre TASR hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Ukončenie stavebných prác a sprejazdnenie úseku NDS plánuje v súlade so zmluvou o diele, v decembri 2019.

Výstavba úseku diaľnice D1, ktorý bude súčasťou východného obchvatu Košíc, sa začala v novembri 2016. Investorom je Národná diaľničná spoločnosť. Rozpočet na úsek v dĺžke 15,46 kilometra je 197,4 milióna eur bez DPH. Stavbu financovanú z fondov Európskej únie a štátneho rozpočtu realizuje spoločnosť Skanska SK.

Budovaná diaľnica D1 v úseku Budimír – Košické Oľšany – Bidovce napojením na úsek D1 Prešov – Budimír preberie podstatnú časť celkovej dopravy z úseku cesty I/68 a I/19, najmä tranzitnú nákladnú dopravu.

#Košice #diaľnice #Budimír #Bidovce
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku