1 942 069. Toľko pasažierov vlani prešlo cez bratislavské letisko

Letisko M. R. Štefánika zaznamenalo v roku 2017 až dvojciferný nárast prevádzky. Vyplýva to z výročnej štatistiky organizácie združujúcej európske letiská ACI Europe (Airport Council International). Slovenské letisko tak s 11-% rastom v roku 2017 patrí medzi letiská s najvyšším nárastom v rámci letísk EÚ.

06.02.2018 18:32
debata (1)

„Letisko M. R. Štefánika v Bratislave dosiahlo v roku 2017 tretí najvyšší prevádzkový výsledok v celej svojej histórii a zároveň najvyšší výsledok za posledných deväť rokov. Vlani vybavilo bratislavské letisko spolu 1 942 069 pasa­žierov, čo je o 11 % viac ako rok predtým,“ spresnil Jozef Pojedinec, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva bratislavského letiska.

Letisko v Bratislave dosiahlo aj historický úspech, a to v preprave leteckého nákladu, kde bol nárast o 15 % na 26.246 ton odbaveného karga, čo jej najviac od vzniku letiska. Podľa štatistík ACI Europe rástla preprava nákladu na európskych letiskách v priemere o 8,5 %.

ACI Europe zhodnotila, že letiská v EÚ v roku 2017 zaznamenali v priemere nárast o 7,7 %.

„Najvyšší nárast dosiahli letiská na východe a juhu EÚ, a to letiská v štátoch Litva, Estónsko, Poľsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko atď., ktoré zaznamenali dvojciferný nárast,“ vymenovala v tlačovej správe organizácia s tým, že zvýšeným záujmom o lety dobiehajú tieto krajiny aj letiská na západe či severe Európe, čo súvisí s ich vzrastajúcou ekonomikou.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #letisko Bratislava