Trump zvýšil plán investícií do infraštruktúry na 1,7 bilióna USD

25.01.2018 09:02

Americký prezident Donald Trump zvýšil odhadovaný objem investícií do infraštruktúry plánovaných na najbližších desať rokov na zhruba 1,7 bilióna dolárov.

Plán, ktorý by mal zahŕňať investície na federálnej aj lokálnej úrovni, Trump pôvodne hodnotil na jeden bilión dolárov. Podrobnosti by mal čiastočne zverejniť budúci týždeň v posolstve o stave únie.

Predpokladá sa, že na investície do infraštruktúry požiada Trumpova administratíva Kongres o 200 miliárd dolárov a že jednotlivé štáty, miestne samosprávy aj súkromné ​​firmy budú financovať viac ako jedným biliónom dolárov opravy mostov, diaľnic, vodární a ďalšej infraštruktúry.

Republikánsky senátor John Thune, ktorý predsedá výboru pre obchod, v rozhovore s agentúrou Reuters povedal, že je zatiaľ otázkou, ako budú tieto výdavky pokryté. Trumpova administratíva hovorí o výdavkových škrtoch, ktoré ale nešpecifikuje. Ak federálna vláda nezíska ďalšie príjmy, bude podľa neho ťažké získať súhlas demokratov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#USA #Donald Trump
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku