Otvoríme sa viac svetu, sľúbila Čína v Davose

24.01.2018 16:50

Dva dni predtým, než americký prezident Donald Trump bude zrejme na Svetovom ekonomickom fóre (WEF) obhajovať svoju protekcionistickú politiku, Čína potvrdila svoju podporu globalizácii a prisľúbila ďalšie otvorenie svojich trhov.

„V celej šírke sa ešte viac otvoríme svetu,“ uviedol v stredu Liou Che, najdôležitejší ekonomický poradca prezidenta Si Ťin-pchinga, na výročnom zasadnutí WEF v Davose. „Niektoré opatrenia prekonajú očakávania medzinárodného spoločenstva.“

Čína chce prehĺbiť obchodné vzťahy a pokračovať v odstraňovaní bariér a ekonomických reformách. „Vo fragmentarizovanom svete je veľmi dôležité vytvoriť spoločnú budúcnosť,“ uviedol Liou, ktorý vo svojom prejave nadviazal na vlaňajší prejav prezidenta Si Ťin-pchinga.

Čínska vláda prisľúbila prijať opatrenia na otvorenie sa svetu v oblasti bankovníctva, cenných papierov, poisťovníctva aj v ďalších oblastiach. „Základným opatrením je odstránenie prekážok týkajúcich sa zahraničných investícií,“ povedal Liou.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Čína #Davos
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku