ÚVO vrátil do súťaže ŽSR na modernizáciu trate kazašskú firmu

Kazašská firma ostáva v súťaži o modernizáciu železničnej trate z Devínskej Novej Vsi po štátnu hranicu Slovenska s Českou republikou. Rozhodol tak Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).

10.01.2018 16:50
debata (3)

Ide o zákazku Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) za predpokladaných vyše 305 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Železnice tender vyhlasovali vo februári 2017.

Zo súťaže však vyradili spoločnosť Integra Construction, ktorá sídli v Kazachstane. Firma takýto krok Železníc namietala na ÚVO a tendrový úrad jej dal za pravdu. ŽSR tak majú znova vyhodnotiť kvalifikáciu spoločnosti Integra Construction.

O rozhodnutí ÚVO v stredu ako prvý informoval Denník N. Hovorkyňa Úradu pre verejné obstarávanie Janka Zvončeková pre TASR potvrdila, že tieto informácie sú pravdivé. „No vzhľadom na to, že rozhodnutie ÚVO v danej veci ešte nie je právoplatné, keďže plynie desaťdňová lehota na odvolanie sa voči nemu, ÚVO nemôže zverejniť rozhodnutie svojho prvostupňového orgánu,“ priblížila Zvončeková.

Po zavŕšení modernizácie tejto trate budú môcť vlaky v úseku premávať rýchlosťou do 160 kilometrov za hodinu. Projekt má byť financovaný z eurofondov, z Nástroja na prepájanie Európy a zo štátneho rozpočtu.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #ÚVO #tender #Železnice Slovenskej republiky
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy