Križovatku Blatné otvárajú, úplne prejazdná bude v pondelok

Národná diaľničná spoločnosť od štvrtka začína s postupným sprístupňovaním križovatky Blatné motoristom. Definitíve otvorená bude v pondelok.

23.11.2017 08:49
blatne, nds Foto:
Diaľničiari nedávno otvorili nový most nad D1 pri Blatnom v okrese Senec, teraz sprístupnia kompletnú križovatku.
debata

Motoristom tak ubudne jeden z problémov, ktorý viac ako rok komplikoval dopravnú situáciu v okolí Senca. V októbri 2016 zbúrali starý most nad diaľnicou, namiesto neho pribudol nový, ale kompletná križovatka za viac ako 23 miliónov eur sa odovzdáva až teraz. Je to jeden z prvých krokov pri rozširovaní diaľnice D1 na plnohodnotné tri pruhy.

Odovzdávanie križovatky sa začína o 10.00 h vo štvrtok 23. novembra 2017, úplne sprejazdnená by križovatka mala byť v pondelok 27. novembra 2017. Závisí to však podľa dialničiarov aj od počasia.

„Trasa obchádzky nie je potrebná, prejazdné budú vždy minimálne dva jazdné pruhy pre každý smer jazdy s výnimkou termínu od 23. 11. (štvrtok) od 21:00 do 24. 11. (piatok) do 5:00, kedy bude v smere z Bratislavy do Trnavy v úseku 50 – 100 metrov premávka vedená len v jednom jazdnom pruhu,“ uviedla hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Most pri Blatnom zbúrali vlani v októbri. Foto: Robert Hüttner, Pravda
buranie, most, dialnica D1, senec blatne Most pri Blatnom zbúrali vlani v októbri.

„Najskôr dôjde k presmerovaniu dopravy v smere Trnava – Bratislava do dvoch jazdných pruhov a následne do troch jazdných pruhov. Vo štvrtok plánujeme spustiť aj severné vetvy, teda zjazd z diaľnice od Trnavy na Senec a Blatné a výjazd od Senca a Blatného na Bratislavu,“ priblížila Michalová.

V piatok sa začne s presmerovávaním dopravy aj v smere z Bratislavy do Trnavy. Doprava bude vedená v dvoch jazdných pruhoch a následne už v troch jazdných pruhoch. „Ako posledné sa spustia južné vetvy, teda zjazd z diaľnice v smere z Bratislavy na Senec a Blatné a výjazd v smere zo Senca a Blatného na Trnavu. V noci z nedele na pondelok by už mali vodiči jazdiť po tomto úseku diaľnice D1 a križovatke Blatné bez obmedzení,“ dodala Michalová.

debata chyba
Viac na túto tému: #D1 #NDS #Blatné