„Batériami poháňané vozidlá s dlhým dojazdom sú veľmi drahé a trvá dlho, keď sa dobíjajú,“ povedal Učijamada. „Takéto vozidlá sa do nášho programu nehodia“.
Toyota v septembri zriadila spolu s partnerskou firmou Mazda Motor podnik, ktorého cieľom je rozvoj technológie elektrických vozidiel. Obe automobilky zaostávajú za ďalšími konkurentmi v odvetví a ešte nemajú na trhu úplne elektrický automobil.
Toyota podľa Učijamadu pracuje na novom type batérie, ktorá dokáže uložiť viac energie a dá sa nabiť oveľa rýchlejšie ako súčasné typy. „Táto technológia bude znamenať veľký posun vo vývoji. Ale bude to chcieť ešte čas. Masovú výrobu očakávame do štyroch až piatich rokov.“
Toyota a Suzuki Motor v piatok oznámili, že sa dohodli na spolupráci pri predaji elektrických vozidiel v Indii od roku 2020. Partnerstvo má pomôcť Toyote pri expanzii na indickom trhu, kde vodiči dávajú prednosť dostupným kompaktným vozidlám, v ktorých Suzuki vyniká. Suzuki by potom mala získať napojenie na inovácie Toyoty v oblasti automatizovaného riadenia, umelej inteligencie a nízkoemisných vozidiel.
Podľa dohody bude Suzuki vyrábať elektrické vozidlá a niektoré dodávať Toyote, ktorá bude poskytovať technickú podporu, uviedla agentúra Reuters.