Šéfka MMF: Dajte prosperitu tým, na ktorých sa zabúda

13.10.2017 14:07

Svetoví lídri by mali podľa šéfky Medzinárodného menového fondu (MMF) Christiny Lagardeovej využiť silnejší globálny ekonomický rast a uplatniť politiku, ktorá rozšíri prosperitu na tých, na ktorých sa zabúda.

„Teraz nie je čas na sebauspokojenie,“ povedala šéfka MMF. „Tvorcovia politiky môžu využiť tento okamih na poskytnutie väčšej istoty a urobenie opatrení proti budúcim rizikám,“ vyhlásila Lagardeová.

Prognostici MMF očakávajú, že globálna ekonomika v tomto roku posilní o 3,6 percenta, čiže najrýchlejším tempom od roku 2010. Lagardeová pritom uviedla, že toto oživenie sa týka troch štvrtín svetovej ekonomiky, čo vytvára najširšie zotavovanie za dekádu. Mzdy mnohých zamestnancov však stagnujú a ich pracovné miesta nahrádzajú, alebo ohrozujú technológie. Okrem toho v mnohých krajinách sa zväčšuje rozdiel medzi príjmami bohatých a chudobných. „Výsledkom je zvyšujúce sa politické napätie v mnohých oblastiach a rastúci skepticizmus v súvislosti s prínosmi globalizácie,“ vyhlásila Lagardeová.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#MMF #Christine Lagardeová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku