Celkové záväzky Rapid life presiahli 20 miliónov eur

Celkové záväzky spoločnosti Rapid life životná poisťovňa boli ku koncu júna tohto roka na úrovni 21,7 mil. eur. Z toho technické rezervy na životné poistenie boli v objeme takmer 18 mil. eur.

27.09.2017 15:46
debata (2)

V rámci celkového hospodárenia firma vykázala ku koncu júna stratu, pričom v mínuse skončila aj za rok 2016. Vyplýva to z auditu životnej poisťovne, o ktorom informoval generálny riaditeľ Spotrebiteľského Centra Miroslav Antoňak, ktorý zastupuje poškodených klientov poisťovne.

V rámci dlhodobých aktív sú v bilancii zaúčtované len budovy, a to v hodnote 25 tis. eur. Pozemky a budova na Garbiarskej ulici v Košiciach boli totiž odpredané v roku 2016 a tak zostal len nebytový priestor v Lučenci. Nútená správkyňa Rapid life Irena Sopková ešte v júli uviedla, že poisťovňa budovu odpredala za pochybných okolností a podhodnotene spriaznenej osobe. Krátkodobé aktíva boli ku koncu júna vo výške 1,1 mil. eur.

Národná banka Slovenska zaviedla nad poisťovňou Rapid life 15. júna 2017 nútenú správu. Dôvodom bolo podľa vyjadrení banky to, že spoločnosť ohrozovala práva klientov na výplatu poistných plnení. Súčasne, ako oznámilo aj samotné bývalé vedenie, spoločnosť sa dostala do akútneho problému s likviditou. Bývalý manažment prestal od začiatku roka 2017 vyplácať akékoľvek nároky klientov.

Sopková ešte v lete vyslovila podozrenie, že v životnej poisťovni dochádzalo k porušovaniu zákonov a aj k trestným činom. Následne podala na spoločnosť aj trestné oznámenie. V súčasnosti sa uskutočňujú kroky k tomu, aby spoločnosť Rapid life vstúpila do konkurzu. Klientmi poisťovne je viac ako 15 tisíc ľudí.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Rapid life životná poisťovňa