Britská centrálna banka varuje pred rastom spotrebiteľských úverov

25.09.2017 13:19

Britská centrálna banka varuje pred rizikami, ktoré prináša rýchly rast objemu spotrebiteľských úverov v ekonomike krajiny. Bank of England v pondelok konštatovala, že rast týchto pôžičiek zvyšuje "riziko pre schopnosť bánk odolať výrazným oslabeniam ekonomiky", pretože spotrebiteľské úvery sú tým druhom aktív, pri ktorom je "nepomerne vyššia pravdepodobnosť nesplácania."

Banka však dodala, že „nejde o vážne riziko pre ekonomický rast“, keďže spotrebiteľské úvery tvoria iba 11 percent dlhu domácností. Výbor pre finančnú politiku britskej centrálnej banky ale upozornil, že poskytovatelia úverov „podceňujú straty, ktoré môžu utrpieť v prípade ekonomického poklesu.“

Podľa najnovšej predikcie Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj ekonomika Veľkej Británie v tomto roku posilní o 1,6 percenta, ale v budúcom roku sa tempo rastu hrubého domáceho produktu krajiny spomalí na úroveň jedného percenta.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Veľká Británia #libra
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku