Prvá etapa obchvatu Brezna na ceste I/66 je už v prevádzke

Slovenská správa ciest (SSC) vo štvrtok odovzdala do užívania motoristom prvú etapu obchvatu Brezna na ceste prvej triedy I/66. Obchvat v dĺžke dva a pol kilometra je podľa cestárov riešený ako dvojpruhová obojsmerná komunikácia.

21.09.2017 19:06
debata

Zhotoviteľom stavby za zmluvnú cenu 17,41 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (20,9 mil. eur vrátane DPH) bolo združenie stavebných spoločností Alpine Slovakia, spol. s r. o., Bratislava (vedúci člen) a Alpine Bau CZ, a. s., Krásno nad Bečvou na základe zmluvy o dielo z februára 2015. Lehota výstavby bola dodatkom predĺžená o tri mesiace do augusta tohto roka.

„Obchvat začína na existujúcej ceste I/66 smerujúcej od Banskej Bystrice do Brezna v kilometri 128,49 mimoúrov­ňovou križovatkou, ktorá prepojuje ul. Československej armády s cestou I/66 a končí v okružnej križovatke Mazorníkovo,“ informovala hovorkyňa SSC Lucia Karelová. „Súčasťou obchvatu sú stavebné objekty mostov, oporných a zárubných múrov, protihlukových stien a preložiek inžinierskych sietí,“ dodala.

debata chyba
Viac na túto tému: #obchvat #Brezno
Flowers