Moody's ocenila ukrajinské reformy a odhodlanie vlády v nich pokračovať

27.08.2017 18:22

Medzinárodná ratingová agentúra Moody's zlepšila Ukrajine emisný rating v domácej a zahraničnej mene a rating nadriadených nezabezpečených záväzkov na stupeň Caa2 z úrovne Caa3 a zlepšila ich výhľad na pozitívny zo stabilného.

Zlepšenie ratingov ukrajinskej vlády vyplýva z vplyvu zrealizovaných reforiem v plynárenskom sektore, systéme verejného obstarávania, v oblasti zdaňovania a v bankovom sektore, uviedla vo svojej správe Moody's.

Podľa názoru agentúry Moody's terajšia ukrajinská vláda je naďalej odhodlaná presadzovať reformy. Občianska spoločnosť reformy tiež silno podporuje, predovšetkým protikorupčné úsilie vlády a s tým spojené posilnenie súdneho systému a vymožiteľnosti práva. Hoci verejný dlh Ukrajiny je veľmi vysoký, keďže v závere roku 2016 bol na úrovni približne 81 percent hrubého domáceho produktu (HDP), Moody's očakáva zlepšenie vývoja dlhu.

Agentúra prognózuje, že v najbližších rokoch bude krajina dosahovať prebytky primárneho rozpočtu zhruba vo výške 1 percento HDP.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#rating #Moody's #Ukrajina
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku