Brusel schválil 150 miliónov eur na ďalšiu časť diaľnice D3

08.03.2017 17:13

Európska komisia v stredu schválila Slovensku investíciu vo výške takmer 150 mil. eur z Kohézneho fondu na výstavbu úseku diaľnice D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno.

Projekt zahŕňa výstavbu tunela Považský Chlmec, ktorý bol prerazený už v prvej fáze projektu v roku 2016, a dvoch diaľničných mostov nad týmto strategickým úsekom medzi diaľnicami D1 a D3. Cieľom dobudovania komunikácie je podľa komisie zlepšiť cestné spojenie s Poľskom a Českou republikou a zároveň znížiť dopravné zápchy neďaleko mesta Žilina.

“V období rokov 2014 až 2020 ide viac ako 3 mld. eur na rozšírenie dopravných sietí na Slovensku,“ povedal vedúci zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek. Plánované dokončenie druhej fázy projektu je v októbri tohto roku. Slovensko dostalo celkovo z európskych štrukturálnych a investičných fondov na obdobie rokov 2014 až 2020 viac ako 15 mld. eur.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#diaľnice #D3
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku