Dávky v hmotnej núdzi dostalo menej ako 100-tisíc ľudí

26.02.2017 12:47

Dávky v hmotnej núdzi dostalo na Slovensku v januári tohto roka 97,5 tis. osôb. Oproti decembru vlaňajška išlo o pokles o 1,1 tisíca ľudí, medziročne sa počet poberateľov týchto dávok znížil o 17,1 tisíca.

Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny na konci januára tohto roka celkovo odkázaných 211,7 tis. osôb, čo je 3,90 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov tak oproti koncu vlaňajška klesol o 0,04 percen­tuálneho bodu, medziročne išlo o pokles o 0,56 percen­tuálneho bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca už tradične v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Rožňava. Okres Revúca vykázal 6,8 tis. ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 16,85 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Rimavská Sobota bolo 13,6 tis. poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 16,12 % z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Rožňava bolo v prvom mesiaci tohto roka 13,31 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 8,3 tis. sociálne odkázaným osobám.

Najmenej sociálne odkázaných ľudí je už dlhodobo v bratislavských okresoch. Minulý mesiac bolo v piatich bratislavských okresoch na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,19 % po 0,38 % ich obyvateľov. Medzi tieto okresy sa včlenil len okres Senec, kde bolo v hmotnej núdzi 0,31 % obyvateľov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#dávky v hmotnej núdzi #chudoba
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku