Automobilový trh v EÚ rozbehol rok rastom o desatinu

, 16.02.2017 11:52

Predaj nových osobných automobilov v Európskej únii v januári medziročne stúpol o viac ako desať percent na takmer 1,2 milióna vozidiel.

Tempo jeho rastu tak výrazne zrýchlilo z decembrových troch percent. Vyplýva to zo štvrtkových údajov Európskeho združenia výrobcov automobilov (ACEA). K pozitívnej bilancii čiastočne prispel vyšší počet pracovných dní.

Pokles predaja v januári vykázali iba dve členské krajiny EÚ, a to Slovensko a Írsko. Na Slovensku sa odbyt znížil o 1,2 percenta a v Írsku o 1,8 percenta. V Českej republike v januári vzrástol o 19 percent na 20 818 vozidiel.

V rámci najväčších automobilových trhov v regióne evidovali dvojciferné medziročné nárasty predajov v Španielsku, Francúzsku, Nemecku a Taliansku, kým vo Veľkej Británii sa počet nových registrácií zvýšil o iba o 2,9 %. Darilo sa aj hlavným výrobcom, keď predaje koncernu Volkswagen posilnili o 10,3 %, firmy Fiat-Chrysler o 15 % a Renaultu o 10,4 %. Skupina Peugeot Citroen zvýšila predaje o 6,8 % a Opel o 5,1 %.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#automobilky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku