Nemecký priemysel v decembri nečakane oslabil

07.02.2017 10:16

Nemecká priemyselná výroba v decembri medzimesačne nečakane o 3 percenta oslabila. Informovalo o tom v utorok nemecké ministerstvo hospodárstva.

Ekonómovia prognózovali, že produkcia priemyslu krajiny sa o 0,3 percenta zvýši. Počas októbra a novembra nemecký priemysel posilnil zhodne o 0,5 percenta. Ekonóm ING-DiBa Carsten Brzeski uviedol, že hlavnými dôvodmi decembrového poklesu produkcie pravdepodobne bolo studené zimné počasie a vplyv vianočnej sezóny. 

Výhľad nemeckého priemyselného odvetvia sa však javí lepšie vzhľadom na údaje zverejnené v pondelok, ktoré ukázali, že priemyselné objednávky v krajine v decembri vzrástli o 5,2 percenta, a to vďaka domácemu dopytu aj dopytu z iných častí eurozóny. Decembrový rast priemyselných objednávok v Nemecku bol bol oveľa lepší, ako sa očakávalo.

Produkcia nemeckého priemyslu bez zahrnutia sektorov energetiky a stavebníctva v decembri klesla o 3,4 percenta. Výroba kapitálových statkov sa znížila o 5,4 percenta a produkcia spotrebných tovarov oslabila o 3,1 percenta. Výroba medziproduktov sa zmenšila o 1,1 percenta. Výroba energetického sektora v decembri oslabila o 0,9 percenta a stavebníctvo kleslo o 1,7 percenta.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nemecko #priemysel
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku